מונו טון

 

מונו טון" מערכת לשקילת רכבי משא תוך כדי תנועה בכביש"

כבר אין ספור פעמים שמענו במהדורות החדשות על אסונות בכביש שנגרמו ע"י רכבים המובילים מטען, שגרמו לתאונות מחרידות בעקבות העובדה שהמשא שהובילו חרג מהמותר להם לשאת על פי החוק. עובדה ידועה היא, כי לא בכל כביש או צומת נמצא שוטר שחשדו מתעורר לגבי משקל עודף של רכב המשא וגם אם כן, תהליך השקילה הקיים היום הבודק רכבים אלו, הינו מסורבל ואינו יעיל בכל המקרים.

כאן נכנסת מערכת ה"מונו-טון" לתמונה ולמעשה מבצעת מהפכה בתחום שקילת רכבי משא תוך כדי תנועה, ללא צורך בעצירה ובבדיקה פיזית של משטרת התנועה. מערכת ה"מונוטון" המשווקת ומתופעלת בישראל ע"י חברת "ריבק טכנולוגיות", מבצעת שקילה תוך כדי תנועה וללא צורך בעצירה הרכבים המובילים מטען.

המערכת פועלת בעקרון של לולאות חרוטות בכביש והמשקל היצוק בתוך האספלט. כל מערכת לולאות מודדת את משקל הסרנים ואת המשקל הכללי של הרכב ובעזרת טכנולוגיה מתקדמת, בודקת: האם הרכב שעבר בכביש בו היא מותקנת, נושא מטען בעל משקל עודף המסכן את חיי הנהגים האחרים. הנתונים מועברים למחשב השומר את פרטי משקל הרכב ובמקרה של חריגה, מופעלות מצלמות אכיפה המצלמות את לוחיות הרישוי של הרכב לצורך טיפול משפטי.

מערכת ה"מונוטון" מותקנת בכבישים רבים ברחבי העולם ומצליחה למנוע בכל יום מלבד פגיעות בנפש, גם פגיעה ונזקים בתשתיות הכבישים, בגשרים, מחלפים ועוד.

לחץ להורדת המפרט הטכני